וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עיריית תל אביב - יפו ו-Carbyne משתפות פעולה: יאפשרו דיווח בווידאו למפגעים בזמן אמת

עיריית תל אביב-יפו הטמיעה את המערכת של חברת Carbyne במוקד השירות העירוני 106 פלוס. המערכת מאפשרת לתושבי תל אביב-יפו לדווח למוקד על כל מפגע או אירוע בעיר, תוך שידור וידאו בזמן אמת, מבוסס מיקום או התכתבות בצ'אט עם המוקדן

צילום: עיריית תל אביב, עריכה: עמית שמחה

בסרטון: תל אביב ריקה מאנשים (צילום: עיריית תל אביב - יפו)

עיריית תל אביב-יפו הטמיעה את המערכת של חברת הטכנולוגיה Carbyne במוקד השירות העירוני 106 פלוס. המערכת מאפשרת לתושבי תל אביב-יפו לדווח למוקד על כל מפגע או אירוע בעיר, תוך שידור וידאו בזמן אמת, מבוסס מיקום או התכתבות בצ'אט עם המוקדן.

הטכנולוגיה של חברת Carbyne בנויה על תשתיות זמן אמת, המאפשרת התייעלות בעבודה מול מוקדים של גופי ביטחון אזרחיים ורשויות מוניציפליות תוך כדי איתור המיקום המדויק של המדווח. כמו כן, מייצרת המערכת מעין פאנל המאפשר לראות את עומסי השיחות לפי שעה, יום בשבוע ומיקום המפגע ובכך לסייע בתעדוף אירועים. אמיר אליחי, מייסד ומנכ"ל Carbyne, אמר: "תל אביב-יפו הינה אחת הערים החכמות בעולם. כבוד גדול שבחרה ב- Carbyne לתקשורת זמן אמת עם תושביה ומבקריה מהארץ ומהעולם".

Carbyne. יח״צ,
דיווחים בוידאו בזמן אמת/יח״צ

השימוש בשירות החדש מתבצע באמצעות מוקד עירוני 106 פלוס, כאשר בעת קבלת השיחה בסמכותו של המוקדן להפעיל שיקול דעת ולקיים שיחת ווידאו עם התושב בזמן אמת במטרה לחדד את המידע. להפעלת שיחת הווידאו יכולות להיות סיבות מגוונות, כך למשל כאשר רכב חוסם חנייה פרטית, כאשר דרי רחוב או נרקומנים חוסמים כניסה לבנייני מגורים, או סתם בור שנפער במדרכה ויש צורך לחדד את המשמעות והסיכון מול המוקדן והעירייה ואף במצב בו תושב מרגיש בסכנה.

במידה והוחלט לבצע שיחה מסוג זה, יישלח מהמוקד לתושב קישור בהודעת סמס או וואטסאפ ובעת לחיצה על הקישור על ידי התושב, תחל שיחת ווידאו בשידור חי. כמו כן, במידה והתושב אינו יכול לדבר בשל סכנה או כל סיבה אחרת, קיימת אפשרות להתכתבות עם נציג השירות.

עיריית תל אביב- יפו מצטרפת למדינות רבות בעולם הנעזרות בטכנולוגיה זו, ביניהן ארה"ב, מקסיקו וברזיל במטרה להגביר את תחושת הביטחון בעיר ולסייע במתן שירות מהיר לתושבים. בעיר מקסיקו סיטי למשל סייע בירידה של כ-42% בשיגורי אמבולנס או ניידות ביטחון, ירידה של 35% בשיחות סרק למוקדים השונים ועלייה בפניות של האזרחים הוותיקים במקסיקו סיטי. כמו כן, מוקדי החירום במקסיקו דיווחו על ירידה באחוזי הפשיעה כתוצאה מהשימוש בטכנולוגיה ואף הוקמו מוקדים ייעודיים למתן מענה לאלימות במשפחה ונגד נשים בפרט.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully