וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פרטנר מקימה את רשת הסלולר Partner 5G

פרטנר מקימה ליבת רשת מותאמת דור 5. במעבדות החברה נמדדה גלישה סלולרית בקצב של יותר מ-1 גיגה: "ההכרזה היא בשורה אמיתית לשוק התקשורת בישראל"

עריכה: ניר חן

פרטנר הלכה כברת דרך. בסרטון: מייקי לוי על השקת פרטנר טי וי ב-2017.

קבוצת פרטנר מכריזה כי היא מקימה רשת דור 5, וחושפת את התקדמות פרויקט Partner 5G שכולל הקמת ליבת סלולר חדשה עם יכולות מתקדמות עבור רשת הדור ה-5 של פרטנר. בחודשים האחרונים קיימה פרטנר בדיקת יכולות גלישה בדור 5 ובחינת טכנולוגיות שונות שהוטמעו במעבדת החברה, והגיעה לקצב גלישה של יותר מ-1 גיגה ממכשיר סלולרי.

בימים אלה משלימה פרטנר את הטמעת מתג ליבה חדש עם יכולות תמיכה בטכנולוגיות מתקדמות קיימות ועתידיות. הליבה המשודרגת של פרטנר מאפשרת בניית יכולות דור 5, בכפוף להתקדמות רגולטורית ולהתקדמות פריסת אנטנות דור 5. רשתות דור 5 מאפשרות לצד גלישה מהירה בסלולר, גם שימושים נוספים בעולמות ה-IoT (האינטרנט של הדברים), וכן יכולות לשמש לגלישה ביתית מהירה במיוחד במהירות של עד 1 גיגה, ללא תלות בהימצאות תשתית קווית.

undefined. ShutterStock
אפשרות להשתמש כגלישה ביתית מהירה במיוחד/ShutterStock

במקביל, מבצעת פרטנר שדרוג לליבת הרשת הסלולרית הקיימת, במהלך שנועד לבניית יכולות חדשות, הרחבת היכולות הקיימות של שירותים מתקדמים בתחום השיחות הקוליות כמו VoLTE (שיחות קוליות על גבי רשת דור 4), WiFi Calling והטמעת טכנולוגיות נוספות בליבת הדאטה לגלישה סלולרית.

על פי דו"ח OpenSignal הבינלאומי שפורסם בחודש שעבר ובחן את רשתות הסלולר בישראל, פרטנר היא חברת הסלולר המובילה ברשת הדור ה-4 בישראל, במדדי מהירות הורדה, זמינות דור 4, מדד כיסוי ופריסה של הרשת, חוויית הצפייה בווידאו ועוד.

איציק בנבנישתי, מנכ"ל קבוצת פרטנר מסר: "פרטנר היא החברה החדשנית ביותר בשוק התקשורת, והראשונה להביא את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר למנויים. החל מיכולות גלישה בחו"ל בטכנולוגית GSM, דרך הודעת ה-SMS הראשונה, השקת דור 3 והשקת דור 4, תמיד ראשונים להטמיע ותמיד ראשונים בביצועים. בנבנישתי הוסיף: "ב-2016 קיבלנו החלטה אסטרטגית להפוך לקבוצת תקשורת כוללת, שמובילה חדשנות וקדמה טכנולוגית בכל היבטי הפעילות שלנו. יצקנו תוכן לתוך האמירה הזאת - כשלפני פחות משלוש שנים שינינו את שוק הטלוויזיה עם השקת פרטנר TV, ופרסנו ברחבי המדינה את תשתית הסיבים האופטיים של פרטנר, שמגיעה היום לעשרות רבות של ערים ברחבי מאילת ועד נהריה. ההכרזה של פרטנר כי היא מקימה רשת דור 5 היא בשורה אמתית ללקוחות הסלולר של פרטנר ולשוק התקשורת בישראל, ותתמוך בפיתוח טכנולוגיות ויישומים מתקדמים בתחומים כמו בריאות, ביטחון, תחבורה, חינוך ועוד."

* דו"ח OpenSignal שפורסם בחודש יוני 2020, מתבסס על נתוני 77,486 מכשירים בישראל, 148 מיליון מדידות בין התאריכים 1.3-29.5 2020.

  • עוד באותו נושא:
  • פרטנר

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully