עם מעל חצי מיליון עוקבים: אורין ג'ולי יוצאת להגנת ישראל בעולם

בימים האחרונים נמתחת ביקורת על פעילות דובר צה"ל ומשרד החוץ בכל הנוגע לפעילות ההסברתית ברשתות החברתיות. הכישלון ההסברתי של ישראל הוביל את הסלבס וכוכבי הרשת להירתם למשימה, ויחד להשפיע על השיח ברשת. אחת מהן זו אורין ג'ולי

20/05/2021
אורין ג׳ולי. באדיבות המצולמים
עם מעל לחצי מיליון עוקבים, אורין ג׳ולי יוצאת להגנת ישראל(צילום: באדיבות המצולמים)

נאבקים על תדמית ישראל ברשתות החברתיות: בימים האחרונים נמתחת ביקורת על פעילות דובר צה"ל ומשרד החוץ בכל הנוגע לפעילות ההסברתית ברשתות החברתיות. או יותר נכון, נמתחת ביקורת על אי העשייה. סלבס רבים וכוכבי רשת נקראו לדגל, בניסיון להשפיע על התדמית של ישראל בעולם. בין מי שהתגייסו למשימה, זו אורין ג'ולי, בת 27 מראשון לציון, יזמית ומדגימה בתחום הנשק. "אני עושה את זה כבר שנים, בין אם זה להתראיין בכלי תקשורת זרים לטובת ישראל ובין אם זה ליצור סרטוני תוכן וסרטוני הסברה לטובת ישראל", אמרה לנו ג'ולי. "הרעיון להעלות סרטוני הסברה בימים האחרונים התחיל בזה שהייתי בארה"ב באמצע נסיעה עם חברות. ראיתי שהמבצע התחיל, ואיתו גם הפייק ניוז על ישראל".

עוד בוואלה!

"האנשים שם נלחמו איתי בלבנון": הרשת זועמת על הכתב שייחל ל"המוני הרוגים" ערבים

לכתבה המלאה

"מצד אחד יש פייק ניוז, ומצד שני לישראל אין סרטוני הסברה"

"ראיתי את מה שקורה במבצע שומר החומות וזה כאב לי. חיפשתי סרטונים מטעם מדינת ישראל כדי שאוכל לקדם אותם בחשבון שלי, אבל פשוט לא היו כאלה. יש המון פייק-ניוז ושנאה ברשת, ומהצד של מדינת ישראל בקושי ראיתי סרטוני הסברה. הבנתי שאנחנו ממש לוקים בחסר ונכנסים למשהו שהוא גדול - מלחמה ברשתות החברתיות", אמרה ג'ולי. "הבנתי שאני חייבת להרים את הכפפה ולעשות סרטון שמסביר: המלחמה פה היא לא על האדמה, היא מלחמת קיום. זו אנטישמיות נטו. הסרטון הראשון שהעלתי הגיע למיליון וחצי צפיות, והפך לויראלי בטירוף. נגעתי בנקודה הכי לא מתנצלת ולא מתייפייפת. לא באתי ואמרתי כל מיני משפטים פוליטיקלי קורקט. באתי ואמרתי את האמת שזו פשוט מלחמת קיום והעם היהודי סיים להיות הקורבן של העולם. אנחנו נעמוד ונלחם ונעשה את מה שצריך. אנחנו נלחמים בטרור ולא נגד החפים מפשע בעזה".

איזה תגובות קיבלת?
"מצד אחד, קיבלתי תמיכה מדהימה מהעולם ומישראל, ומנגד גם תגובות מחרידות, קללות ואיומים. אני לא יכולה להתחיל להסביר. קיבלתי איומים מאנשים שתיארו בדיוק מה הם יעשו לי כשהם יראו אותי. איך הם יוציאו לי את העיניים, ישברו לי את השיניים, יורידו לי אצבע אצבע בגוף רק בגלל שאני ישראלית. זה מטורף. שנאה מטורפת שכבר חשבתי לקחת אבטחה כשאני בחו"ל כי זה הגיע למצבים מאוד קיצוניים. כבר שנים שאני מקבלת איומים ואני לא מפחדת מזה, אני מאוד גאה בהיותי ישראלית ויהודיה. אני באמת מאמינה שהמלחמה הזאת היא לא מלחמה על אדמה. זה מה שאני מנסה לקדם אצלי. להראות שישראל רוצה רק לעשות שלום, ויש ארגון טרור שטני שמשתמש בחפים מפשע. לאורך הדרך קיבלתי גם תמיכה מטורפת מישראלים ששיתפו את הסרטון שלי".

מה דעתך על ההסברה של ישראל?
"בעיניי, מדינת ישראל היקרה לוקה בחסר מאוד מאוד מאוד מבחינת הסברה. אני מאוד שמחה שיש עוד משפיענים שהרימו את הכפפה והחליטו לקחת חלק, להעלות סרטונים ולדבר כי סיימנו לשתוק. אני תמיד אומרת - אופי יהודי זה אופי של להוריד את הראש ולקוות שהסופה תעבור. עם כמה שזה קשה לומר, ככה זה התחיל בגרמניה. ב-2021 אנחנו לא נוריד יותר את הראש ונשתוק. סיימנו עם הגישה המתיפייפת הזאת. הגישה שאנחנו יכולים לעשות הסכם שלום עם ארגון טרור. אנחנו רוצים לחיות בשלום ובשקט, אבל כשעומד מולנו ארגון טרור, אנחנו חייבים לפעול. אני מצפה ממשרד החוץ שיגיב בצורה תוקפנית יותר, ושתראה בעולם מה ישראלים עוברים, כי את שונאי ישראל כנראה כבר לא נשכנע. אנחנו נחזק את התומכים שלנו, ואת מי שמתנדנד, ננסה להעביר לצד שלנו. בסוף יש פה מלחמה פסיכולוגית קשה מאוד".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully