נגישות מלאה לעיוורים: הכירו את מד הסוכר המדבר

לרגל בליינד דיי, יום ההזדהות עם העיוורים, חברת דין דיאגנוסטיקה מציעה מד סוכר המדבר בשלוש שפות ויכול להקריא את סדר הפעולות ואת תוצאות הבדיקה בעברית, ברוסית ובערבית

26/05/2021
מד סוכר מדבר. יחצ,
מד הסוכר המדבר של דין דיאגנוסטיקה(צילום: יחצ)

בליינד דיי, החל בכל שנה בתאריך ה-6 ביוני, הוא יום ההזדהות עם העיוורים ולקויי הראייה בישראל. לא קשה לנחש מדוע נבחר דווקא התאריך הזה, שכן המספר 6/6 הוא ההגדרה הרפואית לראייה תקינה. מטרת הבליינד דיי היא להגביר את המודעות ולהכיר את קהילת האנשים הסובלים מעיוורון ולקויות ראייה, ללמוד על היכולות שלהם ועל המגבלות, להבין את החשיבות של שילובם בחברה וכיצד להקל עליהם להשתלב.

תופעת העיוורון או כבדות ראיה משולבת בדרך כלל עם בעיה נוספת - סוכרת. עלייה ברמת הגלוקוז בדם עלולה להשפיע על כלי הדם הקטנים ולהביא לפגיעה הבאה לידי ביטוי במערכות שונות בגוף, בקצוות העצבים ובעיניים. פגיעה בכלי הדם הקטנים האחראים לאספקת חמצן וחומרים חיוניים לעין עלולה להוביל לעיוורון או לקות ראייה כתוצאה מפגיעה מתמשכת של רשתית העין. על כן, מטופלי סוכרת עוברים בדיקות ראייה בתדירות משתנה לפי סוג המחלה שלהם בשל הסבירות הגבוהה לפגיעה ברשתית, גם אם אין שום שינוי או הפרעה ממשית בראייה.

אנשים הסובלים מלקות ראייה או עיוורון אשר מנסים להתנהל באופן עצמאי, זקוקים בתדירות גבוהה יותר לסיוע של מכשור מיוחד או עזרה אחרת. אצל חולי סוכרת הסובלים מלקות ראייה, פעילות ניטור רמות הסוכר בדם באמצעות מד סוכר, הוא אינו עניין של מה בכך.

לרגל ה"בליינד דיי", חברת דין דיאגנוסטיקה מציעה למטופלי סוכרת הסובלים מלקות ראייה מד סוכר מדבר i-QARE המקריא את סדר הפעולות ואת תוצאות הבדיקה בעברית, ערבית ורוסית. המוצר נועד עבור לקויי ראייה, עיוורים או קשישים המתקשים לקרוא את הספרות על צג מד הסוכר. בזכות תצוגה גדולה וברורה, שימוש בשפות שונות לבחירת המשתמש וחיווי קולי של תוצאות הבדיקה המכשיר מהווה כלי עזר מהותי עבור סוכרתיים הסובלים מלקות ראייה ותלויים במד הסוכר שלהם. הבדיקה פשוטה וקלה לביצוע, כאשר התוצאה מוקראת בקול תוך 6 שניות בלבד מרגע הכנסת המקלון למכשיר.

מד הסוכר המדבר ומקלונים לבדיקת רמת הגלוקוז המותאמים במיוחד למכשיר זמינים בבתי המרקחת של הקופות עם מרשם ובהתאם לזכאות. ניתן גם לרכוש את מד הסוכר ואת המקלונים בחנות האונליין דין סטור. מחיר לצרכן: קיט מד סוכר מדבר - 285 שקל. קופסה של 50 מקלוני בדיקה - 195 שקל.

  • סוכרת

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully