רשתות דור 2 ודור 3 ייסגרו בסוף 2025

משרד התקשורת פרסם את המתווה לסגירת הרשתות הישנות, והחל מינואר 2022 ייאסר ייבוא מסחרי של מכשירים סלולריים התומכים בטכנולוגיות הישנות בלבד. בהמשך יופסק החיבור של מכשירים חדשים

27/06/2021
טלפון סלולרי(צילום: ShutterStock)

משרד התקשורת הודיע היום (ראשון) על מתווה לסגירת רשתות דור 2 (UMTS) ודור 3 (GSM) בסוף שנת 2025, זאת לטובתך פינוי תדרים לרשת דור 5 ועל רקע קצב התפתחות הטכנולוגית ברשתות הסלולר והמחסור במצבת התדרים במדינת ישראל.

במשרד התקשורת קבעו תוכנית מדורגת לסגירת הרשתות הישנות, עד ל-31 בדצמבר 2025 - מהלך זהה לזה המבוצע כבר על ידי מפעילי הסלולר במדינות רבות בעולם. לדברי המשרד, המתווה גובש לאחר שגורמים מקצועיים בחנו את כל ההיבטים והחלופות בנושא.

בשלב הראשון, החל מ-1 בינואר 2022, ייאסר ייבוא מסחרי של מכשירים סלולריים התומכים בטכנולוגיות ישנות בלבד. בשלב השני, החל מ-1 בינואר 2023, יופסק החיבור לרשת של מכשירים סלולריים חדשים התומכים בטכנולוגיות ישנות בלבד לרבות מכשירי דיבורית לרכב וציוד קצה (M2M).

במשרד התקשורת מדגישים כי המפעילים יחויבו לתת שירות דור 2 ודור 3 למנויים קיימים עד למועד סגירת הרשתות, כמו למשל מכשירים כשרים שתומכים רק ברשתות הישנות.

העתיד כבר כאן

הבדיקה החכמה שמאתרת סיכון מוגבר ללקות בשבץ מוחי

מוגש מטעם שחל
מכשירים כשרים: תומכים ברשת דור 2(צילום: פלאש 90, נתי שוחט)

בשלב השלישי והאחרון, ב-31 בדצמבר 2025, הרשתות יסגרו באופן סופי. שר התקשורת יועז הנדל, בירך על המהלך: "אנחנו מובילים את מדינת ישראל לעידן חדש בתחומי תשתיות התקשורת. יותר מדי זמן ישראל פיגרה מאחור בגלל חוסר קבלת החלטות. הצעד הזה חיוני כדי להפוך למדינה מובילה".

"ברחבי העולם כבר נסגרו טכנולוגיות ישנות כדי להתקדם ולשחרר תדרים - שהינם משאב מוגבל לטובת טכנולוגיות מתקדמות", הוסיף הנדל. "היום אנחנו יוצאים לדרך ומשחררים את הפקק. התהליך יהיה הדרגתי ומאפשר למי שזקוק לכך לבצע את ההתאמות הטכנולוגיות הדרושות, והוא חלק ממהלך של הוצאת העגלה מהבוץ והזנקת כלכלת ישראל".

מנכ"לית משרד התקשורת לירן אבישר בן-חורין, אמרה כי "מהפכת האינטרנט המהיר בישראל נמצאת בעיצומה. טכנולוגית דור 5 צפויה לשפר תעסוקה מרחוק, לאפשר פיתוח וצמיחה של תעשיות ועסקים קטנים, ערים חכמות, מכונות אוטנומיות, ועוד. סגירת רשתות ישנות, תפנה תדרים ותאפשר קפיצת מדרגה טכנולוגית, שידרוג איכות השירותים הסלולרים, וקידום התעשייה והכלכלה הישראלית".

  • טלפון

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully