לא רק שואבי אבק: דייסון מפתחת רובוטים שמבצעים מטלות בית

ג'ייק דייסון, המהנדס הראשי של דייסון חושף כי החברה בונה את מרכז מחקר הרובוטיקה הגדול ביותר בבריטניה - ומפתחת רובוט שיעזור במטלות השונות בבית. בנוסף, החברה מגייסת מהנדסי רובוטיקה שיצטרפו לפרויקט. צפו בסרטון ההדגמה

25/05/2022
דייסון מספקת הצצה לאב טיפוס של רובוטים (דייסון)

דייסון חשפה אתמול (שלישי) במסגרת הכנס הבינלאומי לרובוטיקה ואוטומציה (ICRA) שמתקיים בפילדלפיה את פעילותה בתחום הרובוטים הביתיים. החברה הציגה את השאיפות העתידיות שלה בתחום הרובוטיקה וסימנה כי היא מאיצה את הפיתוח של מכשיר אוטונומי המסוגל לבצע מספר משימות ביתיות.

בדייסון חשפו סרטון, המציג זרועות רובוטיות בעודן תופסות פריטים שונים, אינדיקציה לכך שהחברה מפתחת רובוטים ביתיים בתחומים נוספים מעבר לניקיון רצפות. עבודת הפיתוח הסודית מתבצעת בשדה תעופה צבאי לשעבר שהוסב למעבדת פיתוח בשם הולבינגטון, הנמצא בוילטשייר שבאנגליה, ומנוהלת על ידי המהנדס הראשי של דייסון, ג'ייק דייסון.

טוב לדעת (מקודם)

כניסה בלעדית לפסטיבל מוזיקה אלקטרונית שכולו אנרגיות גבוהות

מוגש מטעם XL ישראל
לא רק שואבי אבק: דייסון מפתחת רובוט שיעזור במטלות הבית(צילום: דייסון)

בחצי השנה האחרונה, חלקים משדה התעופה עברו שיפוץ מאסיבי על מנת שיוכלו לקלוט 250 מדעני רובוטיקה שעתידים לקרוא לו בית. זהו חלק מתוכנית השקעה על סך 2.75 מיליארד לירות שטרלינג של דייסון, אשר מטרתה היא המשך הפיתוח של טכנולוגיות חדשות, מוצרים ומתקנים. 600 מיליון לירות שטרלינג יושקעו כבר השנה בפרויקט הרובוטיקה.

אבטיפוס של הרובוט של דייסון(צילום: דייסון)

דייסון נמצאת כיום בתהליך גיוס מאסיבי, 2,000 איש כבר הצטרפו לחברה השנה ומחצית מתוכם הם מהנדסים, מתכנתים ומדענים. דייסון שמה לה למטרה לבסס ולהוביל החליטה לשים דגש על השאיפות שלה בעולם הרובוטיקה ולכן החברה מגייסת השנה 250 מהנדסי רובוטיקה מדיסציפלינות שונות ומתכננת לגייס 700 נוספים בחמש שנים הקרובות. תכנית העל של החברה היא להפוך את הולבינגטון למרכז הרובוטיקה הגדול והמתקדם ביותר בבריטניה.

דייסון רובוטיקס. דייסון,
דייסון רובוטיקס(צילום: דייסון)

ג'ק דייסון, המהנדס הראשי של דייסון, מציין שהחברה העסיקה את מומחי הרובוטיקה הראשונים שלה כבר לפני שני עשורים וכבר השנה מעוניינים ב-250 מומחים נוספים שיצטרפו אליה: "מדובר בהשקעה מאסיבית בתחום הטכנולוגיה הרובוטית, שתוביל למחקר מעמיק בכל המחלקות של דייסון, לרבות הנדסת מכונות, מערכות ראייה, לימוד מכונות ואחסון אנרגיה. אנחנו צריכים את הטובים ביותר בעולם שיצטרפו לשורותינו".

  • דייסון
  • רובוט

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully