וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המטרה: בני נוער מפונים יובילו את עתיד הטכנולוגיה בישראל?

עשרות בני נוער מפונים - מעוטף עזה ומהצפון יוכשרו במחנה הקיץ Spec-Tech לתפקידי טכנולוגיה משמעותיים. מחנה הקיץ נועד לחזק צעירים מצטיינים מהפריפריה ולהגדיל את סיכוייהם להשתלב בתפקידים טכנולוגיים מבוקשים, המהווים את חוד החנית הטכנולוגית בצבא ובמשק

עשרות ילדי מפונים מעוטף עזה ומהצפון יוכשרו במחנה הקיץ Spec-Tech לתפקידי טכנולוגיה משמעותיים. יחצ,
עשרות ילדי מפונים מעוטף עזה ומהצפון יוכשרו במחנה הקיץ Spec-Tech לתפקידי טכנולוגיה משמעותיים/יחצ

יריית הפתיחה למחנה הקיץ Spec-Tech יוצאת לדרך, בהשתתפותם של כ-30 בני נוער (כיתות יא') מהפריפריה - בדגש על מפונים מעוטף עזה ומהצפון. מחנה ייחודי זה, פותח עבורם דלת ומעניק להם כלים משמעותיים שישמשו אותם בהמשך הדרך הן בצבא והן בחייהם האזרחיים, בבניית הקריירה.

מחנהSpec-Tech , המיועד לבני הנוער, אשר נבחרו על בסיס הישגיהם הלימודיים ומשקפים פסיפס של ארץ ישראל היפה, חוצה מגזרים ומגדרים, הוא פרי יוזמה של עמותת "עתידים", חברת אינטרליג'נט, מיזם "חוסן ילדנו", חיל המודיעין ואגף התקשוב בצה"ל, בשיתוף עם בנק הפועלים והפדרציות היהודיות של ניו יורק ופילדלפיה. במהלך המחנה, המשתתפים מתארחים במרכז הארץ, במימון מלא של השותפים, במשך 8 ימים אינטנסיביים ומעשירים.

מטרתו המרכזית של המחנה הייחודי היא להכשיר בני נוער מצטיינים מאזורי פריפריה גיאוגרפית וחברתית בטכנולוגיות RF (תדר רדיו), אשר מהוות בסיס פיסיקלי ליישומים שונים כמו מכ"מ, GPS, תקשורת, סייבר ומודיעין סיגינטי - ידע מבוקש בתחומי הסייבר, האוטומוטיב, המכשור הרפואי ועוד. שיפור יכולותיהם הטכנולוגיות בתחומים אלה, על ידי הכשרה תיאורטית ומעשית לתפקידים טכנולוגיים בצה"ל ומתמקדת בפיתוח ידע וכישורים קריטיים החשובים לעתידם המקצועי, תוך חיזוק החוסן הטכנולוגי שלהם.

במסגרת מחנה זה בני הנוער מתנסים בפעילויות חינוכיות - במטרה להעצים ולחזק את החוסן הרגשי, הנפשי והמנטלי. כך, הילדים רוכשים כלים להעצמת המנהיגות האישית והחברתית, מייצרים מרחב למפגש חברתי והזדמנות לשנות אווירה מהאתגרים הרבים המלווים אותם מאז ה-7/10.

"הזדמנות פז לבני הנוער להיחשף לידע מתקדם וחדשני בתחומים טכנולוגיים מבוקשים"

גל ינושביץ, יוזם מחנה Spec-Tech מטעם עתידים, מציין, "עתידים מעודדת, במגוון תוכניות ופרויקטים, בני ובנות פריפריה ואוכלוסיות ייחודיות, למצוינות, לשוויון הזדמנויות ופיתוח אופק טכנולוגי-מקצועי בצה"ל, בתעשייה ובהיי-טק. המציאות הקשה שנכפתה על עם ישראל, יצרה פערים משמעותיים בקרב בני הנוער המפונים בפן הלימודי, החברתי והחוסן האישי. עתידים שמה לעצמה כיעד לסייע בהשלמת הפער הלימודי, להעשיר אותם בידע תיאורטי ומעשי מתקדם ולחשוף אותם למסלולים טכנולוגיים ואקדמיים בצה"ל. מחנה Spec-Tech הוא דוגמה מצוינת לכך, במהלכו אנו מכווינים את התלמידים לתחומי הפיזיקה והנדסת האלקטרוניקה, כך שבעתיד יוכלו לתרום לצה"ל ולמדינה".

אורן חגי, מנכ"ל ובעלים של חברת אינטרליג'נט העוסקת בתחום הנדסת הרדיו ומספקת את ההכשרה הטכנולוגית עצמה, מוסיף, "מסגרת זו מספקת הזדמנות פז לבני הנוער להיחשף לידע מתקדם וחדשני בתחומים טכנולוגיים מבוקשים, ואף משפרת את סיכויהם של המשתתפים להשתלב ביחידות טכנולוגיות מובילות בצה"ל, שכידוע השירות בהן יכול להוות בסיס לפיתוח קריירות טכנולוגיות משמעותיות. בוגרי המחנה זוכים לכלים שימושיים שילוו אותם בהמשך דרכם המקצועית ולצידם נהנים מגיבוש ערכי וחברתי. 72% מבוגרי מחנה קיץ 2022, השתלבו במסלולי מו"פ טכנולוגיים, או אקדמיים בצבא ובשירות הלאומי. מדובר ב-game changer התורם לעתיד משמעותי המקדם שוויון הזדמנויות עבור נוער מהפריפריה".

קרן קמרינסקי, מנהלת מרכז "השחר" חוסן ילדינו בטבריה, "הילדים המפונים עוברים את האירוע הקשה ביותר בהיסטוריה של המדינה. תפקידנו בימים אלה לדאוג לחזק גם את החזקים מבחינה לימודית, פדגוגית וכמובן- החוסן הנפשי. הם הולכים להיות המנהיגים של העתיד שידעו לסחוף אחריהם את הקהילה שממנה הם צמחו".

דביר (17) מלהבות הבשן מפונה לשוהם, נבחר לקחת חלק במחנה הקיץ: "אומנם רק התחלנו את המחנה אך זו בהחלט אחת החוויות המעצימות שחוויתי. אני נמצא כל היום עם חברים חדשים מאזורים שונים בארץ, כשכולנו בעלי תחומי עניין ושאיפות דומות וזה בהחלט מגבש. בנוסף, אני נחשף לתכנים ותחומים חדשים אשר לבטח ישפיעו על התפקיד אליו אני שואף בצבא".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully