וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מסעותי עם GPS

דידי חנוך

25.7.2006 / 15:00

בגמר הגפסים הגדול הובטח שהזוכה ייצא איתי לחו"ל. יצאתי עם סלולארי ו-GPS של סלקום. איך היה?

בבסיס תחרות הגפסים הגדולה שנערכה כאן לפני מספר שבועות עמדה ההצהרה שהזוכה "יזכה" לצאת איתי לחו"ל ולנווט בעבורי. לאחר הגמר, ארזתי את ערכת ה-GPS של סלקום והפלגתי לאירלנד (לטיול פרטי), שם נבדק המכשיר בעיר ובכפר.

ביומיים הראשונים של הטיול הייתי בדבלין, שם עבד המכשיר למופת. תוכנת Navigator של טלמפ התבררה כמצוינת גם בחו"ל, ונקודות העניין שהופיעו בה כללו מסעדות, אתרים, מרכזי מידע ועוד. הקליטה - הלוויינית והסלולארית - היתה מצוינת והמכשיר שימש תחליף מושלם למפה. ידעתי בכל רגע היכן אני נמצא ולאן אני הולך. היה מעולה.

ואז חציתי את המדינה למערב הארץ, שם פצח מכשיר הטלפון בשביתה איטלקית. הוא עבד, אבל לא התחבר לאינטרנט הסלולרי, ולכן לא יכול היה להוריד מפות ומידע. שיחות ארוכות עם סלקום העלו את המסקנה שיש תקלה אצל שני הספקים האיריים איתם יש לסלקום הסכם נדידה. במשך מספר ימים שוחחתי עם אנשים שונים בתמיכה של סלקום. הם היו נחמדים ומנומסים וששים לעזור, אבל גם די מתוסכלים. הבעיה צצה ביום שבת, כך שרק ביום שני היה באירלנד מי שממש יכול לעזור. בינתיים אני הפעלתי את היישום שוב ושוב בתקווה חסרת מציאותיות שהוא יתחבר, וחברתי טיפסה על הקירות מתסכול שאני מתעסק בתקלות ולא בהנאה מהנסיעה.

בינתיים אני התעסקתי בתוכנה ובמכשיר ובהגדרות, וזמן קצר לאחר שהבעיה עם הספקים האיריים נפתרה, הצלחתי איכשהו למחוק את התוכנה. כך שמצאתי את עצמי עם טלפון עובד שמתחבר לרשת אבל לא מסוגל להוריד תוכנה בגודל של הנויגייטור ועם מקלט ג'פס משובח ובלי תוכנה.

אם עד השלב הזה הפתרונות שניתנו לי והשירות שקיבלתי היה שירות שאני מאמין שסלקום היו נותנים לכל לקוח שהיה מבהיר שהניווט הלוייני חשוב לו, הרי שהפתרון שניתן לי כעת הוא פתרון שאני ממש לא מאמין שהיה ניתן למישהו אחר: קיבלתי קישור להורדת התוכנה למכשיר 6680 שברשותי, מכשיר ברשת אורנג'. משלב זה, חיי היו קלים יותר, שכן הבעיות נפתרו והצלחתי שוב לנווט בשמחה.

טלמפ נוויגייטור המותקנת במכשירי סלקום תומכי גפס, היא תוכנה מעולה. נוחה לשימוש, מהירה, קומפקטית. אבל החוויות שלי באירלנד חשפו את עקב האכילס שלה לעומת מכשיר כמו P350 של מיו. במכשיר של מיו יש צורך לרכוש מפות בכסף לא מועט. אבל מי שרכש את המפות לא נתון לחסדיהן של חברות הסלולר השונות בארצות בהן הוא נמצא. כל עוד המכשיר מתחבר ללוויין, הרי שהוא ינווט.

אז האם הנוויגייטור מומלץ גם לנוסעים לחו"ל? לרובם כן. זאת עדיין תוכנה מצוינת ואני מוכן להאמין שהתקלות שהיו לי לא מייצגות את החווייה של רוב הנוסעים. וזאת עדיין האופציה הזולה למנויי החברות בהן השירות עובד. אבל למי שקריטי בעבורו להיות מסוגל לנווט בחו"ל, ושתקלה של ספק אי שם בשממה תתקע אותו אנושות, מומלץ להוציא את הכסף הנוסף על מכשיר של מיו או HP או אחת המתחרות שלהן, ועל תוכנת Nav&Go או דסטינייטור (או תוכנה מתחרה) ומפות לאיזור אליו הוא נוסע.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully