וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חיפוש בקובצי קול ברשת

סוכנויות הידיעות

18.9.2006 / 10:09

מספר חברות קטנות בארה"ב פיתחו טכנולוגיה המבוססת על תוכנת חיפוש לפי מילים מדוברות בקבצי וידיאו ושמע

אתרי אינטרנט עם קבצי וידיאו וקול בדרך כלל לא כוללים קישורי פרסומות שמותאמים לתוכן של הקבצים. הסיבה לכך טמונה בין השאר בקושי הטכנולוגי לבצע זיהוי טקסטואלי של התוכן בקבצים אלה ולהתאים לו פרסומות ממוקדות. נראה כי מצב זה עתיד להשתנות בקרוב.

העיתון וול סטריט ג'ורנל דיווח כי מספר חברות קטנות בארה"ב, בהן פודזינגר (Podzinger), טי.וי-אייז (TVEyes) ובלינקס (Blinkx), פיתחו טכנולוגיה חדשה שמבוססת על תוכנת חיפוש לפי מילים מדוברות בקבצי וידאו ובפודקסטים (בלוגי-קול) ברשת. התוכנה מאפשרת לתרגם את המילים המדוברות לטקסט, וכך להציג בפני גולשים באתרי שיש בהם וידאו ופודקסטים, שורת קישורים לפרסומות הקשורות בנושאן לתכני קבצי הווידיאו והקול.

זיהוי תוכן של קליפים וקבצי קול לפי מילים מדוברות מאפשר רמת דיוק גבוהה יותר לעומת חיפושים קיימים של קבצים מסוג זה במנועי חברות דוגמת גוגל. החיפוש של מנועים בתחום זה מבוסס רק על תגיות טקסט - סיכום תמציתי של הקובץ שמספקים יוצריו, אשר אינו מייצג בהכרח באופן מלא את התוכן של קבצי הקול או הוידיאו.

הטכנולוגיה החדשה מפנה את מבצע החיפוש ישירות לקטע בקליפ או בפודקסט שבו הדובר מדבר על הנושאים שלגביהם בוצע החיפוש. בצדו של חלון הצפייה או ההאזנה של מבצע החיפוש ניתן להציג פרסומות שמספקות גוגל או יאהו על בסיס מילות חיפוש, והאתר שבו מבקר הגולש יקבל נתח מההכנסות מפרסום.

טכנולוגיית החיפוש החדשה מקיפה רק חלק מהתוכן הקולי באינטרנט. פודזינגר מסרה כי החיפוש מקיף כ-300 אלף פודקסטים קבועים ברשת, אשר מהווים 60%-30% מהפודקסטים ברשת, שמספרם מוערך בחצי מיליון עד מיליון.

עם זאת, גם טכנולוגיית החיפוש המתקדמת ביותר לפי מילים מדוברות עשויה להיתקל בבעיות לא פשוטות. התוכנה עשויה להתקשות למשל כאשר הדוברים מצוננים או בעלי מבטאים כבדים.

גם מוסיקת רקע עלולה לגרום לבעיות בדיוק של התוכנה ולבלבל אותה. לכן קורה לעיתים קרובות שהחיפוש מניב תוצאות רבות שאינן קשורות לנושא המבוקש.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully