וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סיכום סקרים: נגנים

21.9.2006 / 14:41

על פי הסקר הלא מדעי שלנו, גולשי וואלה!מחשבים שומעים את המוזיקה שלהם באייפודים ובנגנים בעלי נפח קטן...

צמד הסקרים השבועי שלנו מעניין בעיקר מכיוון ששני הסקרים שמרכיבים אותו די סותרים זה את זה. בסקר היצרנים, הנגן הסיני האלמוני הגיע למקום השני המכובד עם 26 אחוז. בסקר הנפחים, נגנים בעלי נפח עד 512 מגה - נפחים בהם הנגנים הסיניים תופסים את עיקר השוק - קיבלו 31 אחוז, ועוד 26 אחוז הודו שלנגנים שלהם גיגה אחד. גם נפח הגיגה האחד הוא נפח שבו יש לנגנים הסינים נציגות מסיבית בשוק.

גם אם יש כמה אנשים שבבעלותם נגנים של סמסונג וחברות דומות, עדיין נראה שאנשים העדיפו להצביע למותגים מוכרים ולא להודות שהנגן שלהם הוא סיני. לעומת זאת, בבשורה מרגשת, בעלי נגנים לא מתביישים להודות שיש להם קטן.

כאמור, הנגנים שנפחיהם עד גיגה אחד זכו ל-57 אחוז מהקולות.
סביר להניח שסקר דומה שייערך עוד שנה יראה תנועה לכיוון הנגנים שנפחם 30 גיגה ומעלה. כבר כעת נראית תחילתה של תנועה. כבר יש 11 אחוז עם נגנים בנפח 80 גיגה ומעלה, וזה יפה בהתחשב בפער הגדול במחיר. אבל הפערים מצטמצמים כל הזמן וצפויים להצטמצם עוד יותר בחודשים הקרובים.

הנהר מכה שנית

וכמובן, יש את אוכלוסיית מצביעי אייריבר. 15 אחוז קולות לנגן שהפעם האחרונה שנתח השוק שלו היה קרוב לכך היתה לפני שנתיים במקרה הטוב. אנחנו יודעים שעלינו לחובבי האייריבר על העצבים עם סיקור האייפוד ומאמר המערכת על מותו בטרם עת של הנגן הקוריאני... אבל ברצינות, אנשים. לשבת ולהצביע פעם אחר פעם אחר פעם? ברור לכם שזה לא מה שיציל את הנגן שנתח השוק שלו בקוריאה מתקרב כל יום לתחום החד ספרתי? וזה לא מה שיציל את החברה שערך המנייה שלה כיום הוא פחות משליש מכפי שהיה בתחילת 2006.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully