וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סיכום סקרים: ניוד מספרים

28.9.2006 / 2:37

שאלנו לאן תעברו ביום בו ניוד המספרים יהפוך למציאות, ושאלנו מה יגרום לכם לעבור. התוצאות היו מעניינות

השאלה הראשונה ששאלנו בצמד הסקרים הלא מדעיים שלנו היתה "אחרי שניוד המספרים יהפוך למציאות אעבור..." התשובה הנפוצה ביותר היתה "לא אעבור", עם 56 אחוז מהקולות. אבל 44 אחוז הצביעו שיעברו, ואלה אחוזים גבוהים מאד. כמובן שקל יותר להצביע בסקר מאשר לעבור ספק סלולרי, אבל עצם הבעת הנכונות של 44 אחוז מהמצביעים ראויה לציון.

בסקר הראשון היתה מפסידה ומנצחת. המפסידה הגדולה היא פלאפון. 19 אחוז מכלל המצביעים ו-43 אחוז מאלה שהביעו כוונה לעבור הצביעו שיעברו מפלאפון. מכיוון שלפלאפון נתח השוק הקטן מבין שלוש החברות הגדולות, האחוזים האלה בולטים עוד יותר. רק 7 אחוז מהמצביעים ו-15 אחוז מבין הרוצים לעבור הביעו רצון לעבור לפלאפון.

המנצחת הגדולה בסקר היא אורנג'. נראה שהחדשה מבין שלוש הרשתות היא החברה אליה אנשים רוצים לעבור. 26 אחוז מבין המצביעים, כלומר 59 אחוז מבין אלה שרוצים לעבור, הביעו רצון לעבור לאורנג'. 10 אחוז מבין המצביעים ו-22 אחוז מבין הרוצים לעבור רוצים לעזוב את אורנג'.

סלקום, חברת הסלולר הגדולה בישראל, הפסידה בסקר יותר משניצחה בו, אבל הפערים קטנים בהרבה מאשר אצל האחרות. 15 אחוז מבין המצביעים ו-34 אחוז מבין הרוצים לעבור רוצים לעזוב את סלקום. 11 אחוז מבין המצביעים ו-25 אחוז מבין הרוצים לעזוב רוצים לעבור אליה.

למה לעבור?

הסקר השני יועד גם לאלה שאמרו שלא יעברו וגם לאלה שאמרו שיעברו, אם כי אנו מנחשים שהעוברים הצביעו בו יותר (ואכן סקר זה זכה למצביעים מעטים יותר, אם כי היה באוויר זמן קצר יותר). ואם יש לסקר הזה מסקנה הרי שעדיין הכסף מדבר יותר מכל דבר אחר. וספציפית, מחיר השיחות.

רק אחוז אחד מהמצביעים העמיד את התוכן הטוב יותר כשיקול המרכזי שלו למעבר בין רשתות. המאמץ למכור את יתרונות התוכן מיועד אמנם בעיקר ללקוחות הקיימים של החברה בנסיון להעבירם לדור השלישי, אבל הנתון הזה ודאי מטריד את החברות, שמשקיעות מאמצים רבים בתחום התוכן הסלולרי, תחום בו מדינת ישראל היא מדינה מובילה בעולם.

ובאופן קשור, רק אחוז אחד העמיד את מחירי שירותי הדור השלישי כעדיפות העליונה שלו. אמנם עוד 25 אחוז הצביעו למחירי דור שלישי פלוס שיחות, אבל עדיין ברור שמחיר השיחות, עם 46 אחוז מהקולות, הוא הגורם החשוב ביותר.

מחיר מכשירים ומכשירים טובים יותר תפסו רק 27 אחוז מהקולות יחדיו. ושוב, המחיר של המכשירים ואיכותם הם גורמים חשובים יותר בשדרוג בתוך הרשתות. אבל לאור הפער הנתפס בין איכות המכשירים של החברות השונות, העובדה שמחיר השיחות השימוש במכשירים הוא עדיין הגורם החשוב ביותר למצביעים היא משמעותית.

הסקרים האלה, כאמור, אינם סקרים מדעיים. מהימנות התוצאות שלהם מוטלת בספק. אבל הם עדיין סמנים מעניינים לתחושות הציבור בשעה בה אנו ממתינים שניוד המספרים בין חברות סלולריות יהפוך למציאות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully