וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מיקרוסופט שינתה את ויסטה

סוכנויות הידיעות

15.10.2006 / 15:20

ענקית התוכנה ציינה את חששות הרשות האירופית להגבלים עסקיים כגורם לשינויים

מיקרוסופט הודיעה כי הכניסה שינויים במערכת ההפעלה החדשה חלונות ויסטה. ההחלטה על השינויים התקבלה בעקבות שיחות עם הרשות האירופית להגבלים העסקיים (European Commission) ועם דרום קוריאה, בנוגע לחששות רגולטוריים.

היועץ הכללי של מיקרוסופט, בראד סמית, אמר שהחברה הסכימה לכל השינויים הנדרשים על ידי האיחוד האירופי, ובשל כך ויסטה תושק בקוריאה ובאירופה, כמצופה.

אחרי תביעת הגבלים עסקיים בת שנים נגד מיקרוסופט וקנס שיא של קרוב ל-500 מיליארד יורו (630 מיליון דולר) על התנהגות אנטי תחרותית, הביעה נילי קרוס, נציבת הרשות האירופית להגבלים עסקיים, חששות מפני תוכנת ויסטה. הרשות חששה שמערכת ההפעלה תכלול מאפיינים כגון מנוע חיפוש באינטרנט הדומה לזה של גוגל, ותוכנה הדומה לתוכנת PDF לפורמט קבוע של מסמכים, שמפעילה אדובי.

חבילה הכוללת תוכנות מסוג זה במערכת ההפעלה המותקנת ביותר מ-90% מהמחשבים האישיים בעולם, עשויה למנוע את רכישת מוצרי גוגל ואדובי על ידי הלקוחות.

מיקרוסופט מעוניינת להכניס לוויסטה מאפייני בטיחות, מהלך המעלה חששות בקרב חברות כגון מקאפי וסימנטק, המציעות מוצרים דומים.

בתחילת ספטמבר, מיקרוסופט העלתה את האפשרות כי השקת ויסטה באירופה תידחה על רקע חששות מדרישות רשות ההגבלים העסקיים. ביום שישי מסר מנכ"ל מיקרוסופט, סטיב באלמר, כי לא תחול דחייה במשלוחי ויסטה.

רשות ההגבלים העסקיים אמרה כי תמשיך לפקח מקרוב על השפעת ויסטה על השוק, ועל התלונות שיהיו קשורות לנושא. בנוסף, הרשות מסרה כי על החברה מוטלת האחריות להבטיח כי מוצריה מצייתים לחוקי ההגבלים העסקיים של האיחוד האירופי.

ב-2004 הרשות מצאה שמיקרוסופט ניצלה את שליטתה בשוק תוכנות נגני האודיו-ויזואל והשרתים המשרדיים. הרשות הכריחה את מיקרוסופט להוריד את תוכנת Windows Media Player ממערכת ההפעלה שלה. הקנס הנלווה היה על סך 497 מיליון יורו. בהמשך קנסה הרשות את מיקרוסופט בעוד 280.5 מיליון יורו, על הפרת החוקים המחייבים את החברה לחלוק מידע לגבי שרתיה עם מתחרותיה. מיקרוסופט צפויה לקנס נוסף בסך 3 מיליון יורו ליום, אם עדיין תמצא כמפרת חוקים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully