וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פייסבוק הקפיאה את העמוד של "צינור לילה" - בגלל תמונה של פצצה

TECH

28.7.2014 / 16:11

העמוד של "צינור לילה" העלה תמונה הומוריסטית של פצצה, והנהלת פייסבוק הקפיאה את החשבון שלו ושל מנחה התכנית גיא לרר. "זה מגוחך"

מלחמת החסימות בפייסבוק ממשיכה במלוא עוזה: הבוקר הוקפאו חשבונתיהם של גיא לרר ושאר מנהלי עמוד הפייסבוק של התכנית "צינור לילה", זאת בשל תמונה שלדעת פייסבוק הפרה את כללי האתר.

בתמונה, שעלתה בעמוד של "צינור לילה" אתמול, נראית דמות של חייל אוחזת בפצצת מרגמה שעליה כתוב "זה על ביטול הבקסטריט בויז, חלאות!", בהתייחס לביטול ההופעה של הלהקה בעקבות המצב הבטחוני. מתחת לתמונה ההומוריסטית כתבו מנהלי העמוד: "חמאס, אל תתעסקו איתם. לטובתכם".

מנהלי העמוד וגיא לרר בתוכם גילו את החסימה היום (ב') בבוקר, כשלא הצליחו לעדכן את חשבונות הפייסבוק האישיים שלהם. לאחר מכן גילו שגם העמוד הרשמי של הצינור הוקפא. כל החשבונות היו עדיין מוצגים, אך לא ניתן היה לעדכנם. בהודעה שקיבלו מפייסבוק הוסבר להם כי התמונה לא תאמה ל"סטנדרטים הקהילתיים של פייסבוק", ולכן הוקפאו כל החשבונות. מנהלי העמוד נאלצו לעבור תהליך של אישורי תקנונים וכללים כדי לקבל בחזרה את האפשרות לעדכן. "זה פשוט מגוחך", אמר אחד ממנהלי העמוד.

אין תמונה. צילום מסך, מערכת וואלה
מתוך ההודעה שנשלחה למנהלי העמוד/מערכת וואלה, צילום מסך

בשבועות האחרונים נמחקו והוסרו מהרשת עמודים בעייתיים, ולעומתם עמודים אחרים לא הוסרו למרות דיווחים ותלונות של גולשים. עלתה השאלה מהם השיקולים שמפעילה פייסבוק בבואה לחסום או לצנזר גולשים, ומה מידת המעורבות של צוות "פייסבוק ישראל" באופן ספציפי במחיקות. כפי שכבר דיווחנו בעבר, על פי רוב פועלים צוותים בינלאומיים בתהליך קבלת ההחלטות, בעוד צוות "פייסבוק ישראל" עוסק בעיקר בתחומי פיתוח ושיווק. אך בתקופות מסוימות, עמוסות במיוחד, גם עובדי פייסבוק ישראל מתגייסים לבדוק דיווחים על עמודים בעייתיים.

מ"צינור לילה" נמסר: "מצטערים, מהיום נקפיד ליישר קו עם הקוד המוסרי של פייסבוק ברוח התקופה האחרונה, ונעלה רק איחולי מוות, קרקטורות אנטישמיות, קריאות רצח לימנים, ערבים ושמאלנים, חרמות על מוצרים של יהודים וערבים כאחד וכמובן צלבי קרס. רק לא בקסטריט בויז".

מהנהלת פייסבוק ישראל טרם נמסרה תגובה.

עוד בנושא:
למה פייסבוק לא מוחקת עמודי הסתה נגד ישראל?
איך לשמור שלא יפרצו לכם לעמוד בפייסבוק?
פארודיה: סרטון נקמה של מעריצי בקסטריט בויז נגד חמאס

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully