המדריך

שדרגו את הצ'אט: 12 טיפים למסנג'ר של פייסבוק שאולי לא הכרתם. מדריך

מהעלמת הראשים הקופצים ושימוש בכמה חשבונות במקביל ועד התקנת המסנג'ר בלי פרופיל פייסבוק ושמירה אוטומטית של מדיה בסמארטפון. אם אתם משתמשים באפליקציית המסרים המידיים של פייסבוק בצורה בסיסית, כדאי שתכירו את הפיצ'רים האלה

בן סויסה
15/03/2016
ShutterStock

בסרטון: כך נראה משחק שח-מט בפיצ'ר המובנה בתוך הצ'אט של פייסבוק (אנחנו עוד נגיע אליו).

יש לא מעט אפליקציות מסרים בעולם, אבל שתיים מהן מצליחות להתבלט מעל כולן – ווטסאפ ומסנג'ר של פייסבוק. הן מאפשרות לנו לשמור על קשר, לנהל שיחות בקבוצות ובעיקר מציעות אלטרנטיבה הרבה יותר מהנה ויעילה מהודעות סמס.

רובנו משתמשים במסנג'ר של פייסבוק באופן בסיסי ביותר, אבל יש לא מעט פיצ'רים וטיפים שיכולים להפוך את השימוש להרבה יותר יעיל וכייפי. במדריך הזה ניסינו לכסות כמה שיותר אפשרויות ייחודיות, את חלקן אתם כבר בטח מכירים וחלקן קצת פחות מוכרות לרובנו.

פייסבוק מסנג'ר. ShutterStock
בטוחים שאתם מפיקים את המקסימום מהמסנג'ר שלכם?(צילום: ShutterStock)

מסנג'ר אחד לכמה פרופילים

בין אם אתם מתחזקים חשבון נוסף למטרות עבודה או לכל מטרה אחרת, תשמחו לגלות שבאפליקציית המסנג'ר תוכלו להתחבר לכל החשבונות שלכם ברשת החברתית ולעבור ביניהם בקלות בעת התכתבויות.

כדי לעשות זאת, לאחר שתבצעו לוג-אין לחשבון הראשון, לחצו על תפריט האפשרויות והיכנסו ל-Accounts; כעת הקליקו על סימן הפלוס (+) כדי להתחבר במקביל לחשבון נוסף. פה גם תוכלו להגדיר האם תצטרכו להקליד סיסמה בעת מעבר בין החשבונות השונים באפליקציה.

אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

שמירה אוטומטית של מדיה

בדומה לווטסאפ, גם המסנג'ר של פייסבוק יודע לשמור אוטומטית למכשירכם תמונות ששלחתם או קיבלתם, לגישה קלה יותר מאוחר יותר. כדי להפעיל או לכבות את הפיצ'ר, שעלול לתפוס לא מעט נפח אחסון, היכנסו ל-Photos & Media על ידי לחיצה על אייקון המצלמה בחלק העליון של האפליקציה, והזיזו את המתג בפיצ'ר Save Photos. תמונות יישמרו בתיקיית Messenger על גבי המכשיר שלכם, וכדי לאפשר צילום ישירות מתוך האפליקציה לשמירה בגלריה, הפעילו גם את האפשרות Save on Capture.

אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

אפליקציות למסנג'ר

אם תרצו להוסיף פיצ'רים נוספים למסנג'ר, תוכלו להוסיפם על ידי התקנה אפליקציות בתוך האפליקציה. היכנסו לאחת השיחות ולחצו על אייקון שלוש הנקודות (...) מעל שדה כתיבת הטקסט; הציצו אם קיימות על מכשירכם אפליקציות המוסיפות אפשרויות למסנג'ר - כמו ספוטיפיי המוזיקלית, פוטו גריד ואחרות, ותוכלו גם לבחור בהתקנה של אפליקציות נוספות התואמות למסנג'ר מתוך רשימה, המציעה בעיקר מקלדות אימוג'י אבל לא רק.

אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

סנכרון אנשי הקשר מהסמארטפון

רוצים להוסיף לרשימת אנשי הקשר במסנג'ר את כל מי שכבר קיים כאיש קשר בסמארטפון? תוכלו לעשות זאת על ידי כניסה לתפריט ההגדרות באפליקציה ומשם לאזור ה-People; שם הפעילו את פיצ'ר Sync contacts.

אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

לא חובה פרופיל פייסבוק

גם מי שאינו מתחזק פרופיל ברשת החברתית יכול לעשות שימוש בתוכנת המסנג'ר, ולצ'וטט עם חברים ברשת החברתית. כדי להפעיל את האפליקציה, ללא קישור לחשבון, הורידו את האפליקציה ובמקום להקליק על כפתור "Log in with Facebook", לחצו על הקישור שתחתיו הנושא את הכיתוב "Not on Facebook?", והירשמו לשירות באמצעות מספר הטלפון שלכם, שישמש לכם כמזהה ייחודי, ממש כמו שם המשתמש בפייסבוק.

אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

שליחת הודעות קוליות

בין אם אתם לא יכולים להקליד כרגע, או פשוט עייפתם מלעשות זאת, תוכלו לבחור לשלוח הודעות מוקלטות קצרות, גם באפליקציית המסנג'ר. לשם כך, במקום להקליד, לחצו על אייקון הרשמקול לצד תיבת הטקסט והחזיקו אותו, הקליטו את המסר המבוקש ושחררו, לצורך שליחתו, בדיוק כמו בווטסאפ.

אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

הודעות לכמה אנשים

גם במסנג'ר תוכלו לנהל צ'ט מרובה משתתפים, על ידי בחירת באפשרות ההודעה החדשה בחלק התחתון הימני, ואז במסך בחירת החבר לשליחת ההודעה, בחרו בכמה שמות לפני שליחת המסר הראשון. שליחת הודעה ראשונה תגרום לפתיחת השיחה הקבוצתית.

ביטול הראשים המקפצים במסך הבית

אחד הפיצ'רים המעצבנים ביותר בגרסת המובייל של פייסבוק מסנג'ר הוא הראשים המקפצים, המכונים Chat Heads, שמציקים במיוחד בעת ניהול שיחה עם יותר ממשתמש נוסף אחד.

החדשות הטובות הן שניתן לכבות את האפשרות בקלות, באמצעות כניסה למסך ההגדרות (אייקון גלגל השיניים בצד הימני העליון של האפליקציה), ואז הזזת המתג שליד האפשרות Chat Heads. שימו לב שזה לא יבטל נוטיפקציות רגילות, שימשיכו להופיע בווילון ההתראות, בהתאם להגדרות האפליקציה במכשירכם.

אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

הודעות ממי שאינן חברים

במידה ובחרתם בלוג-אין באמצעות פרופיל פייסבוק, תקבלו במסנג'ר מסרים מאנשים שאינם ברשימת החברים שלכם, שיועברו לתיקיה נפרדת. תוכלו להגיע אליהן בקלות על ידי כניסה לאזור ה-People בתפריט ההגדרות, והצצה ב-Message Requests שהתקבלו. תוכלו לבדוק במה מדובר מבלי לאשר לצד השני שהתכנים נקראו, אלא אם כן תבחרו להגיב להודעות. במסך זה ניתן גם לסמן כמה הודעות יחד למחיקה נוחה.

אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

רק מסנג'ר, בלי הסחות

במידה ותרצו להפעיל מדפדפן שולחני אך ורק את המסנג'ר, בלי הסחת הדעת הבלתי נגמרת של הפיד, תוכלו לעשות זאת בקלות על ידי כניסה לשירות מהאתר הייעודי המוקדש לו - http://messenger.com.

התראות מותאמות אישית

לחיצה על Notifications & Sounds בתפריט ההגדרות (אייקון הפעמון) תכניס אתכם להגדרות ההתראות, שם תוכלו לבחור האם לקבל תקציר בתצוגה מוקדמת של ההתראה, אפשרויות רטט, הבהוב, צליל ועוד, כך שלא תפספסו אף מסר.

ניתן גם לכבות את ההתראות כולן לפרק זמן מוגדר מראש על ידי כיבוי מתג הפיצ'ר בחלק העליון של המסך; אחרי שתנטרלו את כל ההתראות בבת אחת, תישאלו על ידי האפליקציה לכמה זמן תרצו שקט: רבע שעה, שעה, שמונה שעות או יממה שלמה. יצאו לארג'ים.

אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

שחקו שח-מט

לאחרונה זכתה האפליקציה לשדרוג משעשע - משחק שחמט מובנה (ודי מסורבל לתפעול). הפיצ'ר הזה מאפשר לכם לאתגר כל אחד מחבריכם לדו-קרב מוחות במשחק האסטרטגיה העתיק. כדי להפעיל אותו, פתחו בשיחה עם מי שתרצו לשחק מולו ואז הקלידו בשדה ההודעה את הצירוף "fbchess@".

אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
  • פייסבוק
  • מסנג'ר

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully