מה עלה בגורל המורה שהסתבכה בגלל סלפי פרובוקטיבי?

בעוד הדיון על הלגיטימיות של תמונת הסלפי שפרסמה המורה בפייסבוק שלה ממשיך - היא קיבלה החלטה מפתיעה שאכזבה את תלמידיה ואפשרה להנהלת בית הספר לנשום לרווחה

אסור לפספס
צילום מסך

אלה היו חודשיים לא פשוטים עבור לידיה פרגוסון, מורה מתיכון אודייל שבניופורט פגנל, אנגליה, שנאלצה להגן על הלגיטימיות שבפרסום תמונת הסלפי הספק פרובוקטיבית שלה בפייסבוק. פרגוסון, אם לשלושה בת 39, הושעתה מבית הספר בו לימדה אחרי שפרסמה בפייסבוק תמונת סלפי בה היא נראית יושבת על קצה מיטתה בשמלה לבנה קצרה שחושפת את רגליה. תלמידיה יצאו להגנתה והחתימו עצומה הקוראת להחזירה לבית הספר, אך בצעד מפתיע נכנעה המורה למאבק והודיעה על התפטרותה.

עוד באותו נושא

מורה הושעתה מבית הספר בגלל הסלפי הזה - האם היא חצתה את הגבול?

לכתבה המלאה
המורה התפטרה בעקבות תמונת הסלפי הזאת (צילום: צילום מסך, פייסבוק)

עוד בנושא:

המורה נרדמה בכיתה - התלמידים ניצלו את זה למעשי אלימות
מורה שעשתה (וצילמה) שלישייה עם תלמיד ומורה אחרת חמקה ממאסר

פרגוסון עצמה הגנה על התמונה אחרי שקיבלה תמיכה מתלמידיה ומאנשים אחרים שנחשפו לסיפור שלה. "אין שום דבר רע בתמונה. אנחנו חושבים שהיא נראית מקסים", אמר אחד התלמידים ואחר הוסיף: "היא מורה מבריקה. היא נמצאת שם כדי לעזור לתלמידים בבעיות התנהגותיות כמו בריונות וכדומה. היא עשתה המון כדי לעזור לנו ואנחנו כועסים על השעייתה". פרגוסון כתבה בפייסבוק: "תודה על הפרגון. גם אני לא חושבת שהתמונה מפתה או בלתי הולמת. אני לא מודאגת מהתמונה שלי, אבל נראה שכמה אנשים כן".

יש לה לא מעט תמונות "בעייתיות" בפייסבוק (צילום: צילום מסך, פייסבוק)

אחרי שקיבלה את ההחלטה הקשה להיכנע למאבק ולהתפטר, היא סיפרה ל"סאן": "אחרי שהכל התפוצץ ידעתי שלא אוכל לחזור לעבוד בבית הספר. אני כבר לא מועסקת שם. אני פשוט לא רוצה את הלחץ של זה יותר. המשפחה שלי עברה מספיק. זה עלה לי ביוקר". פרגוסון שימשה כמנטורית לתלמידים במשך 4 שנים וזו הייתה עבודתה הראשונה בתחום ההוראה. דובר בית הספר אישר את הדברים.

התלמידים ניסו לעזור ללא הצלחה (צילום: צילום מסך, פייסבוק)
שימשה מנטורית לתלמידים במשך 4 שנים (צילום: צילום מסך, פייסבוק)
ויתרה מהר מדי? אחרי חודשיים של מאבק הודיעה לידיה על התפטרותה (צילום: צילום מסך, פייסבוק)
"המשפחה שלי עברה מספיק" (צילום: צילום מסך, פייסבוק)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully