גם בישראל: אינסטגרם תעלים את מונה הלייקים

ב-2019, אינסטגרם בחנה האם הסתרת מונה הלייקים בפוסטים עוזרת להפחית את תחושת הלחץ שעלולה להתלוות לפרסום על גבי הפלטפורמה - ולא הציגה את מונה הלייקים בקרב קבוצה קטנה של אנשים לרבות ישראל. כעת פייסבוק מודיעה על החזרת הניסוי

14/04/2021
אינסטגרם אייפון X. ShutterStock
גם בישראל: אינסטגרם תעלים את מונה הלייקים(צילום: ShutterStock)

אינסטגרם תחל להעלים את מונה הלייקים גם בישראל: ב-2019, אינסטגרם בחנה האם הסתרת מונה הלייקים בפוסטים עוזרת להפחית את תחושת הלחץ שעלולה להתלוות לפרסום על גבי הפלטפורמה - ולא הציגה את מונה הלייקים בקרב קבוצה קטנה של אנשים. עם פרוץ משבר הקורונה, החברה החליטה לתעדף פרויקטים אחרים, שיתמכו בצרכים של קהילת המשתמשים בפלטפורמות. היום (רביעי) החברה הודיעה על החזרת הניסוי.

"החברה חוזרת לעסוק בנושא ותתמקד בפידבק שהתקבל - בעוד שחלק מהאנשים העידו שהסתרת הלייקים אכן הורידה מהם את תחושת הלחץ, אחרים דווקא אמרו שמונה הלייקים הוא שמאפשר להם לעקוב אחרי טרנדים ולהבין מה פופולרי", מסרו בפייסבוק.

בהתבסס על ממצאים אלו, פייסבוק בוחנת כעת אפשרות חדשה, בה אנשים יוכלו לבחור אם להסתיר את מונה הלייקים בפוסטים של אנשים אחרים, להסתיר את מונה הלייקים בפוסטים האישיים שלהם, או להציג את מונה הלייקים כפי שהוא היום. אפשרות זו תיבחן גם בפייסבוק וגם באינסטגרם, כחלק מהמאמץ המתמשך של החברה לשפר את חוויית השימוש בפלטפורמות ולספק לאנשים שליטה רבה יותר בהן.

מפייסבוק נמסר לוואלה! TECH ב-2019 כי העדכון יהיה מוגבל במידה מסוימת, ופוסטים שיגיעו לכמה אלפי לייקים עדיין יראו את המונה לכולם. "מדובר בשינוי משמעותי לפלטפורמה שלנו, ועדיין יש לנו המון מה ללמוד. אנשים אמרו לנו שספירת לייקים יכולה להוות דרך טובה לזיהוי טרנדים ורגעים תרבותיים גדולים, ולכן אנו בודקים דרכים חדשות להראות שפוסטים מסוימים מופצים לקהילה רחבה יותר באיסטגרם". עם זאת, פייסבוק לא ציינה מפורשות איזו כמות לייקים צריך על מנת להשיב את המחוון. "מטרת העדכון היא לגרום לאנשים להבין את החשיבות של הפוסטים שהם רואים מבלי שלייקים ישנו זאת. אנו עדיין מחויבים להוריד את הלחץ ממשתמשי אינסטגרם".

עוד בוואלה!

סנסיבו רוצה לסנן את האוויר שלכם בבית: האם המסנן אוויר עמד בציפיות?

לכתבה המלאה
שנתיים לאחר מכן, ״הניסוי חוזר״(צילום: צילום מסך, עמית לגו)

השמועה החלה באפריל 2019 כשג'יין וונג, המתמחה בהנדסה הפוכה, מצאה עדויות בקוד המקור של אינסטגרם באנדרואיד, כי החברה עשויה להעלים את מונה הלייקים מתוך התמונות. כמה חודשים לאחר מכן והשמועה הפכה לאט לאט למציאות. מאז שהניסוי החל, אינסטגרם הסתירה את מונה הלייקים באפליקציה במדינות כמו קנדה, אירלנד, איטליה, יפן, ברזיל, ניו זילנד וישראל. התגובות מצד המשתמשים היו די שליליות, אולם לא נראה שהרשת החברתית הותירה ברירה. חשוב לציין מונה הלייקים לא יעלם לחלוטין, ויהיה זמין למנהל החשבון, שעדיין יוכל לראות כמה לייקים עשו לתמונה.

  • אינסטגרם

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully