"יש לך פקס חדש": היזהרו מההונאה החדשה

קיבלתם מייל שיש לכם "פקס חדש"? מדובר בהונאה מתוחכמת אשר מנסה לגנוב את פרטי האופיס 365. אחרי הזנת הפרטים, המידע מגיע לידיהם של התוקפים, ואם מדובר במייל ארגוני - ייתכן והחברה כולה תהיה בסכנה

03/06/2021
״סיכוי גבוה כי החברה היתה יכולה להיות חשופה להתקפה חמורה ביותר של גניבת מידע פיננסי או רגיש״(צילום: צילום מסך, צילום מסך)

חברת אבטחת המידע ESET מתריעה מפני מייל הונאה שמופץ בתפוצה רחבה "יש לך פקס חדש". מקבלי הפקס מתבקשים ללחוץ על המסמך "למעלה או על תצוגה מקדימה" כדי לצפות בפרטים. בחברת אבטחת המידע ESET מציינים כי: "חשוב כי הארגונים יקפידו על מודעות של העובדים לניסיונות הונאה מסוג זה. ארגון אשר נופל בתרמית שכזו, קיים סיכוי גבוה כי החברה היתה יכולה להיות חשופה להתקפה חמורה ביותר של גניבת מידע פיננסי או רגיש. דגש נוסף הוא כי חברה אשר מזהה שנשלחו מיילים זדוניים, לכאורה מהכתובת הארגוניות שלה, תזהיר את הנמענים ותעדכן אותם כי מדובר בהונאה".

עוד בוואלה!

"זוכרים שבוז'י זכה בנשיאות?": הרשת מגיבה להרכבת הממשלה

לכתבה המלאה
״ESET מתריעה מפני מייל הונאה שמופץ בתפוצה רחבה ׳יש לך פקס חדש׳״(צילום: צילום מסך, צילום מסך)

זה מה שקורה בפועל

נמען אשר קיבל את המייל והקליק על הקישורים, מגיע לעמוד אשר נראה כעמוד כניסה למיקרוסופט 365, ושם הוא מתבקש להזין את פרטי המייל שלו על מנת לקבל גישה לקובץ ששלחו לו. בחלק ניכר מהמקרים, יהיו סימנים שמראים כי לא מדובר בהודעות לגיטימיות, למשל:

נושא המייל - בדרך כלל הנושא יהיה תואם לתוכן המייל. כותרת אשר משתמשת בשם הקובץ הינה חשודה.

שפת התקשורת - רגילים לקבל מיילים בשפה העברית? היזהרו ממיילים אשר מגיעים משולחים שאתם מכירים ולפתע משתמש בשפה זרה. במייל הזה לדוגמה, ניתן לראות כי כתוב "לפתוח" על הכפתור, במקום "פתח", אשר מקובל ונכון יותר.

קובץ מצורף - שימו לב שיהיה בעל שם תקין שתואם לדפוס העבודה אליו אתם רגילים. קובץ אקראי בשם "f6Do78%_7", הינו חשוד.

חתימות למייל - רגילים לקבל מיילים משולחים קבועים ללא חתימה? שימו לב במקרה שנשלח מייל מאישיות אחרת בחברה ואם פתאום מצורפת חתימה, בשונה מבדרך כלל.

בנוסף, אם כתוב במייל שמצורף קובץ PDF, שימו לב שלא תופנו ל-OneDrive או שירות אחר לאחסון קבצים אונליין כמו DropBox או Google Docs, אלא שיהיה קובץ מצורף, כמצופה. מעבר עם העכבר על הקישור - אם תרחפו עם העכבר מעל כפתור או טקסט שמפנה אתכם לקישור, תוכלו לראות מצד שמאל למטה את כתובת העמוד אליו תגיעו ולראות האם מדובר בכתובת אותנטית או במשהו מסורבל שנראה לא אמין.

הזנתם את הפרטים שלכם וגם את הסיסמה?

קודם כל חשוב שתחליפו סיסמה, כי בכל זאת היא ככל הנראה עברה לגורם שאינכם מכירים אותו או את כוונותיו. וכמו תמיד, הפעילו אימות דו שלבי.

  • סייבר
  • הונאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully