יש לכם גוגל כרום בטלפון? חוקרי אבטחה ממליצים להסיר אותו מיד

התנועות שלכם חשופות לכל אתר שמבקש: שני חוקרי אבטחה מצאו שחיישן התנועה בטלפון שלכם נגיש דרך כרום לכל אפליקציה או שירות באופן רציף. גוגל: "אנחנו לוקחים את ביטחון ופרטיות המשתמשים שלנו ברצינות"

07/11/2021
גוגל כרום. ShutterStock
גוגל כרום(צילום: ShutterStock)

לאחרונה ובכלל מטא חוטפת לא מעט אש על פרקטיקות הפרטיות ואיסוף המידע שלה. אולם, בשעה שפייסבוק משמשת ככלי למניעת הזעם הציבורי בנושא, צריך להזכיר שבעניין איסוף מידע גוגל לא פחות גרועה ממנה ואולי יותר.

חוקרי האבטחה טומי מיסק וטלאל חאג' באכרי, מזהירים שדפדפן כרום של גוגל על סמארטפונים, מאפשר גישה חופשית לחיישן התנועה במכשיר לכל האתרים כברירת מחדל. הוא עושה זאת גם כשאתם פותחים חלון גלישה "אנונימי" לכאורה.

מיסק אמר לפורבס: "הדרך שבה אנדרואיד (כזכור, מבית גוגל - נ. ל.), מנהלת את האקסלרומטר היא יותר גרועה מפייסבוק... אפליקציות יכולות אפילו לגשת למידע ממנו ברקע. הצוות שלי שתל מונה צעדים באפליקציה שיצרנו - הוא ספר צעדים גם כשהאפליקציה לא פעלה בכלל". יש לציין שבניגוד לאנדרואיד, מערכת ההפעלה של אפל חוסמת את המידע הזה כברירת מחדל, ומאפשרת לגשת אליו רק בחלונות זמן קצובים ומוגדרים, ועל פי בקשה.

רוצים לקבל עדכוני טכנולוגיה לפני כולם? הצטרפו לעמוד האינסטגרם

טוב לדעת (מקודם)

הלחצן הזה יכול להציל את חייך במקרה חירום רפואי

מוגש מטעם שחל
כרום: מאפשר גישה חופשית לחיישן התנועה(צילום: AP)

צריך לזכור שתפיסת הפרטיות של גוגל נובעת מתפיסת המוצר שלה - שהוא אנחנו. אנחנו המשתמשים והמידע שהיא קוצרת מאיתנו, הם הסיבה לדו"חות הרבעוניים המצויינים של החברה. ההתנהגות שלנו מנוטרת במגוון של פלטפורמות ושירותים, והמידע הזה משמש להנעת פלטפורמת איסוף המידע ומכירתו למפרסמים של גוגל.

בתגובה לממצאים אמרה גוגל כי "אנחנו במכוון מגבילים את הרזולוציה של חיישני התנועה בכרום, וב-2019 הצגנו בקרים שמאפשרים למשתמשים לחסום אתרים מלגשת לחיישן התנועה כליל. אנחנו לוקחים את ביטחון ופרטיות המשתמשים שלנו ברצינות, ואנחנו כל הזמן עובדים על אמצעים לשפר אותן בכרום", אמר דובר מטעמה לפורבס.

כיצד אפשר לבטל את הגישה לחיישן התנועה?

  • פתחו את הדפדפן ולחצו על כפתור התפריט (שלוש נקודות)
  • לחצו על הגדרות - "הגדרות לאתרים"
  • הקליקו על "חיישני תנועה"
  • לחצו על המתג לביטול ההרשאה
  • גוגל

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully