כרום: מלך ליום אחד

למשך כמה שעות בסוף השבוע האחרון הפך כרום לדפדפן הפופולרי בעולם ושימש 32% מהגולשים

דניס ויטצ'בסקי
22/03/2012

בסוף השבוע האחרון, עקף דפדפן ה-Chrome של גוגל את האינטרנט אקספלורר של מיקרוסופט והפך לדפדפן הפופולרי בעולם. לכמה שעות, לפחות. הנתונים האלה נמסרו על ידי חברת StatCounter, שמספקת כלי סטטיסטיקה ליותר מ-3 מיליוני אתרים, ובדרך מודדת גם את הפופולריות של הדפדפנים השונים.

כך, ב-18 במרץ, שימש כרום 32.7 אחוזים מהגולשים בדגימה, ואילו גולשי אינטרנט אקספלורר היוו 32.5 אחוזים – הפרש זעום, אך בו בזמן הישג מרשים לכרום. כמה שעות מאחור יותר, ירד נתח השוק של כרום ל-30 אחוזים, ונתח השוק של אקספלורר עלה בחזרה ל-35 אחוזים, כשבמרבית מדינות העולם חזרו אנשים לעבודה.

בשנה האחרונה, מתקרב כרום לאינטרנט אקספלורר יותר ויותר, כשהרגעים בהם נתח השוק של שני הדפדפנים הכי קרובים הם סופי השבוע. הסיבה לכך היא שכרום הופך לדפדפן בו אנשים משתמשים מבחירה, ואילו אינטרנט אקספלורר הוא דפדפן בו הם מחוייבים להשתמש במקומות העבודה שלהם, בהם מחלקות התמיכה הטכנית קובעות באילו דפדפנים אפשר להשתמש.

ומה עם המתחרה הבולט השלישי – פיירפוקס? הוא ירד למקום השלישי בדגימת Statcounter עוד בדצמבר האחרון, כשנתח השוק שלו עומד כיום על כ-25 אחוזים, והפופולריות שלו היא בעיקר במדינות אירופה. המתחרים האחרים – ספארי של אפל ואופרה – מספקים בנתח שוק נמוך של 7 ו-3 אחוזים בהתאמה.


עוד בנושא:

- כרום של גוגל נפרץ בתחרות האקרים
- כרום לאנדרואיד: הדפדפן הנייד הטוב ביותר

  • כרום

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully