פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   הלילה ב-2:00 עוברים לשעון קיץ: כך תזיזו את השעון בסמארטפון שעה קדימה

   לאחר 152 ימים, ישראל תחזור הלילה לשעון קיץ ותזכה בשעה נוספת של אור יום. בשעה 2:00 לפנות בוקר, מחוגי השעון יזוזו שעה אחת קדימה ל-3:00 ובכך נפסיד שעת שינה. כך תעבירו את השעון בסמארטפון שלכם לשעון הקיץ

   הלילה ב-2:00 עוברים לשעון קיץ: כך תזיזו את השעון בסמארטפון שעה קדימה

   (בסרטון: כיצד לעבור לשעון חורף, אולם המעבר לשעון קיץ זהה)

   הסמארטפונים שלנו חכמים מספיק להראות לנו את השעה, אבל לכולנו כבר יצא, לפחות פעם בחיים, להתעורר מאוחר בבוקר ולגלות שהשעון מעורר שלנו לא צלצל או שהשעון כלל לא מכוון. ובכן, היום ישראל עוברת לשעון קיץ וכולנו נפסיד שעת שינה כשמחוגי השעון יזוזו שעה אחת קדימה. שעון הקיץ ימשך עד יום ראשון, ה-27 באוקטובר בשעה 2:00. הרשתות הסלולריות מציעות למשל לגבות אירועים חשובים של היומן בסמארטפונים, כי ייתכנו שיבושים בהתראות (התראה על פגישה של 8:00 בבוקר תפעל ב-9:00 וכו'). כמו כן, אנשים שטסים לחול צריכים להשאיר את הסמארטפון על אפשרות של "זמן אוטומטי", כדי שהמכשיר שלהם יותאם לשעון הקיץ המקובל במדינה שאליה הם טסים.

   בעוד מרביתנו נהנים מעדכון אוטומטי של השעון בהתאם לאזור הזמן שלנו, לא בטוח שהעדכון לשעון חורף ייכנס לתוקף ולכן מומלץ - אם אתם מעוניינים לקום בזמן ולא לפספס שעת עבודה - לעדכן את השעה ידנית. במהלך היום ניתן יהיה להחזיר את העדכון האוטומטי ללא חשש. בין אם יש לכם מכשיר אייפון או מכשיר אנדרואיד, כך תוכלו להזיז את השעה בסמארטפון שלכם.

   עוד בוואלה! TECH:

   הסאונד מצוין, הנוחות פחות: בדקנו את האודיו טכניקה ATH-M50x
   מאפס למאה תוך 17 דקות: המטען המטורף של שיאומי נחשף
   ההתלהבות הצטננה: חרשנו כמה שעות על הוואווי P30 החדש

   אנדרואיד

   היכנסו לתפריט ההגדרות (Settings) וחפשו ברשימה את אפשרות "תאריך ושעה" (Date and Time). לאחר שנכנסתם אליה, בטלו את אפשרות "תאריך ושעה אוטומטיים" (Automatic Date and Time). בחרו את אזור הזמן הנכון ואז את השעה הרצויה.

   מאחר ויש לא מעט סוגים שונים של מערכת ההפעלה אנדרואיד ואינספור גרסאות, התפריטים עלולים להיות שונים מעט אחד מהשני. אם אתם לא מוצאים את תפריט עדכון התאריך והשעה, הוא כנראה מסתתר בתוך תפריט אחר. חפשו את "אפשרויות נוספות" בתפריט וכנראה תמצאו את מה שאתם מחפשים שם.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   מראה התפריטים משתנה בין מכשירי אנדרואיד, אבל הניווט כמעט זהה. (צילום מסך)

   אייפון

   כדי לעדכן שעה ידנית במערכת ההפעלה iOS היכנסו לתפריט ההגדרות (Settings) ובחרו באפשרות "כללי" (General). כעת מבין האפשרויות המוצגות לחצו על "תאריך ושעה" (Date & Time) וכבו את המתג של "כיוון אוטומטי" (Set Automatically). כעת בחרו באזור הזמן הנכון וכוונו ידנית את השעה הרצויה.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   זה כנראה יתעדכן אוטומטית, אבל היו מקרים של תקלות בעבר. (צילום מסך)