פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   ימנים ושמאלנים: השר רפי פרץ הצליח להרגיז מדינה שלמה

   הצליח להרגיז את כולם: אמש (שבת) שר החינוך רפי פרץ (איחוד מפלגות הימין) עורר סערה כשאמר שהוא עשה בעבר טיפולי המרה לנערים. גם בימין וגם בשמאל, זעמו על דבריו של פרץ, המכהן כשר החינוך וצריך להוות דוגמה

   תא״ל (במיל) הרב רפי פרץ יו״ר איחוד מפלגות הימין הצביע הבוקר עם משפחתו בישוב שלו נווה שבעוטף עזה, 9 באפריל 2019 (אתר רשמי)
   הצליח להרגיז את השמאל והימין. (צילום: ערוץ 13)

   "יש לי היכרות עמוקה בנושא החינוך וגם עשיתי את זה", אמר אמש (שבת) שר החינוך רפי פרץ, על טיפולי המרה לקהילה הלטב"ית, במהלך ריאיון ל"חדשות 12". "חיבקתי אותו ואמרתי לו דברים חמים: בוא נלמד, בוא נתבונן. המטרה שיכיר את עצמו היטב, יראה מה הנתונים ואז יחליט", הוסיף. דבריו עוררו סערה במערכת הפוליטית ובארגוני הקהילה הגאה, שתקפו את פרץ. "אסור שילדות וילדי ישראל ייחשפו לרעל הלהט"בופובי שמפיץ מי שמתיימר לעסוק בחינוך וערכים", נמסר מטעם האגודה למען הלהט"ב. ראש הממשלה אמר בתגובה כי "דבריו של שר החינוך ביחס לקהילה הגאה אינם מקובלים עליי ואינם משקפים את עמדת הממשלה בראשותי". נתניהו הוסיף כי שוחח הערב עם פרץ, "שהבהיר את דבריו והדגיש כי מערכת החינוך הישראלית תמשיך לקבל את כל ילדות וילדי ישראל באשר הם, ללא שום הבדל של נטייה מינית".

   עוד בנושא:

   25 מיליון משתמשים נפגעו כתוצאה מנוזקה "חבויה בווטסאפ"
   נערכים ליום הקניות של אמזון: הטיפים שיחסכו לכם כסף ויהפכו אתכם למומחי שופינג
   הצלחת "דברים מוזרים": 40 מיליון משתמשים צפו בעונה החדשה

   בעקבות הסערה שעוררה אמירתו, הבהיר פרץ את עמדותיו. השר אמר כי "לא טענתי שצריך לשלוח ילד או ילדה לטיפולי המרה". לדבריו, "במהלך שנותיי כמחנך נפגשתי עם תלמידים שחשו מצוקה נוראית עם נטייתם המינית, ובחרו להיעזר באנשי מקצוע כדי לשנות את נטייתם. מה שאמרתי בריאיון נאמר מתוך היכרות אישית שלי עם מקרים דומים". עוד הוסיף כי "מערכת החינוך בישראל בראשותי תמשיך לקבל את כל ילדות וילדי ישראל באשר הם, ללא שום הבדלי של נטייה מינית. ככה גם הבהרתי בריאיון". כאמור, גם במערכת הפוליטית לרבות שר המשפטים אמיר אוחנה (הליכוד), ובני גנץ (יו"ר כחול לבן), תקפו את פרץ על דבריו בריאיון, אך גם ברשת החלו לתקוף את פרץ על דבריו.