פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אייפון 5: כל השמועות

   וואלה! TECH עושה סדר בים השמועות על השקת הדור הבא של האייפון ומציגה את כל מה שנטען לגביו בחודשים האחרונים

   כבר חודשים שהרשת מתמלאת חדשות לבקרים בשמועות על דגם האייפון הבא. אמרו שהוא יצא בספטמבר או באוקטובר, אמרו שיהיה לו מסך גדול יותר. אמרו ואמרו ואמרו. אז ריכזנו לכם את כל מה שאמרו, את כל השמועות על האייפון 5 (אם אכן ייקרא כך) במקום אחד.

   תמונות מעידות: מחבר קטן יותר

   האתר iresq.com חשף תמונות של המכשיר, לכאורה, המאמתות את הטענה שהמחבר של האייפון 5 יהיה קטן. עוד ניתן להסיק לפי התמונות, שכמו בדגמי האייפון הקודמים - גם החדש יכלול רמקול אחד בלבד.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   תאריך הכרזה

   כבר חודשים שנטען כי ייצור האייפון החדש כבר מתקיים במפעלי פוקסקון בסין ושהוא ייצא לשוק בספטמבר או באוקטובר הקרובים. השמועה העדכנית ביותר לגבי תאריך ההכרזה היא ה-12 בספטמבר, כאשר ההערכה היא שהמכשיר יצא לשוק כשבוע לאחר מכן.

   תאריכון אייפון (ShutterStock)

   גודל מסך

   מסך דגמי האייפון הקודמים הוא בגודל של 3.5 אינץ'. בשוק הסמארטפונים של היום מדובר כמעט במסך-מיני. מכשירי האנדרואיד מתחרים ביניהם בגודל מסך ו'מתחילים לדבר' רק ב-4 נקודה משהו אינץ'. הכי רחוק הלך הסמסונג גלקסי Note, שמתהדר במסך של לא פחות מ-5.3 אינץ'.

   האייפון 5 צפוי להיות סולידי יותר. לפי השמועות הוא אמנם לא יישאר עם מסך ה-3.5 אינץ', אך יגדל רק בחצי אינץ', למסך בגודל 4 אינץ'. דבר זה יאפשר להגדיל את מספר שורות האפליקציות מ-4 ל-5, ועל פי דבריהם של מפתחים שלטענתם התנסות במערכת ההפעלה iOS6 - אכן כך יהיה, והמסך יכלול עוד שורה ויתאים לרזולוציה של 640x113.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   עיצוב חדש

   איך ישתנה מראהו של האייפון החדש, מלבד העובדה שמסכו יהיה גדול יותר? גם בנושא זה קיימות מספר שמועות. אחת מהן טוענת שחלקו האחורי של המכשיר ייבנה מאלומיניום.

   טענה אחרת היא שהמכשיר ייבנה כ"יוניבודי" - כלומר יורכב בחלק אחד, וממתכת. אנטנת המכשיר תוכנס במעטפת המתכת החיצונית. העיצוב הזה יאפשר לאייפון להיות דק ב-2-3 מילימטר מהאייפון הנוכחי, מה שיהווה כ"דיאטה" של יותר מ-30% בעובי המכשיר.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   סוללה חדשה

   האייפון החדש יכלול סוללה גדולה יותר מזו הנוכחית, אבל לא חזקה משמעותית ממנה. לפי תמונות שפרסם אתר 9to5mac, היא תהיה בעוצמה של 3.8V/1440mAh לעומת 3.7/1430mAh של קודמתה.

   אם אכן כך יהיה, מדובר בהחלטה קצת מוזרה, שכן האייפון ידוע בזמן סוללה קצר למדי, עליו מתלוננים משתמשיו. בנוסף, האייפון 5 צפוי לצרוך יותר אנרגיה, בין השאר בזכות תמיכתו בקישוריות הדור הרביעי ומעבד מרובע ליבה שיכלל בו, לפי השמועות.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   מעבד חדש

   השמועות לגבי המעבד של המכשיר מדברות על מעבד A6 של אפל שיהיה כפול ליבה או מרובע ליבה. כך או כך, הוא אמור להיות מהיר מאוד, ובנוסף לכך אפל תבצע שיפורי תוכנה שאמורים לזרז עוד יותר את פעילות המכשיר.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   מחבר טעינה קטן

   האייפון החדש יכלול מחבר טעינה קטן יותר, מה שיהפוך את החיבור הנוכחי שמשמש את האייפון/אייפד/אייפוד ללא רלוונטי עבורו, ויצריך כבלים חדשים. עם זאת - אפל תפיץ מתאם שיאפשר לחבר אותו גם לעזרים בעלי החיבור הקודם.

   העילה להחלפת מחבר ה-30 פין בן הכמעט עשור במחבר 19 פין היא פינוי מקום בפנים המכשיר, שיכול לשמש רכיבים אחרים בו (הסוללה הגדולה יותר, למשל).

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   נאנו סים

   התקן החדש של כרטיסי הסים, ה'נאנו סים', יושק באייפון החדש. מדובר בסים הקטן ביותר שיצא עד היום, וגם הוא נועד להשאיר יותר מקום פנוי בפנים המכשיר.

   כרטיס סים (ShutterStock)

   תמיכה בטכנולוגיית NFC

   האייפון החדש יתמוך בטכנולוגיית NFC, המאפשרת תקשורת אלחוטית בין התקנים, כולל תשלום בעזרתם ("ארנק אלקטרוני"). כבר כיום תומכים סמארטפונים רבים בטכנולוגיה זו, והגיע הזמן שגם אפל תעלה על העגלה.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)

   מצלמה

   לאייפון 3 הייתה מצלמת 3 מגה-פיקסל, לאייפון 4 הייתה מצלמת 5 מגה-פיקסל ולאייפון 4S הייתה מצלמת 8 מגה-פיקסל. אז כמה מגה-פיקסל תהיה מצלמת האייפון 5? לא ברור, ויש טענה שהיא תישאר עם ה-8 מגה-פיקסל של קודמתה - אבל תפצה על כך ביכולות תלת-ממד חדשות בצילום סטילס ווידאו.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)