גיף אחד והם מקבלים גישה להכל: עדכנו את אפליקציית ווטסאפ עכשיו!

פירצת אבטחה חדשה התגלתה באפליקציית המסרים הפופולרית בעולם, ווטסאפ, המאפשרת להאקרים לקבל גישה מלאה למכשירי הקורבנות רק על ידי שליחת תמונת גיף. חוקר האבטחה שגילה את הפירצה פנה לפייסבוק, שמאז שחררה עדכון שמתקן את הבאג. עדכנו את האפליקציה בהקדם

06/10/2019
ווטסאפ. ShutterStock
ווטסאפ(צילום: ShutterStock)

משתמשי ווטסאפ מופצרים לעדכן את האפליקציה לגרסה האחרונה והחדשה ביותר בהקדם לאחר שנחשפה בעיית אבטחה חמורה. פושעי סייבר גילו דרך חדשה ומתוחכמת לגנוב מאנשים קבצים ושיחות שלמות, והכל רק על ידי שליחת תמונת גיף לסמארטפון של הקורבן דרך אפליקציית ווטסאפ. פייסבוק, חברת האם של ווטסאפ, אמרה בעקבות החשיפה כי היא מצאה את התקלה שאפשרה לפורצים לקבל גישה למכשירי המשתמשים, ושהיא שחררה עדכון חירום לאפליקציה שמתקן את פירצת האבטחה הזו. על מנת להגן על המכשיר הנייד שלכם, לרבות המידע האישי והקבצים שלכם וכן השיחות האישיות, חשוב מאוד שתעדכנו את ווטסאפ לגרסה האחרונה ביותר דרך חנות האפליקציות של גוגל או האפסטור.

פירצת האבטחה החדשה התגלתה על ידי חוקר סייבר אנונימי שקורא לעצמו "Awakened" או בתרגום לעברית "ער". "כל משתמשי ווטסאפ, אנא עשו עדכון לגרסה האחרונה ביותר של האפליקציה על מנת שתהיו בטוחים ומוגנים מפירצת האבטחה הזו", הזהיר חוקר האבטחה בפוסט שפרסם בבלוג שלו על הבאג. החוקר המסתורי סיפר כי החברה שלו יצרה תמונה גיף המלאה בתוכנה זדונית שיכולה לתקוף ולפגוע במשתמשי ווטסאפ. עוד הוא חשף כי על מנת לפרוץ למכשיר של משתמש, כל מה שהוא צריך לעשות זה לשלוח את תמונה הגיף בשיחה רגילה איתו. ברגע שהגיף הורד למכשיר של הקורבן, כל מה שהוא צריך לעשות זה לפתוח את התמונה הזדונית בגלריה, והמכשיר לרשות הפורץ.

ווטסאפ(צילום: ShutterStock)

בדומה למתקפות קודמות, ברגע שלפורץ יש גישה לסמארטפון של הקורבן, הוא כאמור יוכל לקבל גישה מלאה להודעות הווטסאפ שלו, הקבצים שלו, התמונות שלו, הסרטונים שלו ועוד. חוקר האבטחה הודיע על הבאג לפייסבוק, שמאז תיקנה את הפירצה. לווטסאפ יש כבר מעל למיליארד וחצי משתמשים פעילים מדי חודש, והיא נחשבת לאפליקציית העברת המסרים הגדולה והפופולרית ביותר בעולם. לכן, חשוב שכל המשתמשים יעדכנו את האפליקציה לגרסה האחרונה ביותר דרך חנות האפליקציות.

  • ווטסאפ
  • פירצה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully