עכשיו זה רשמי: אינסטגרם ופייסבוק יאפשרו להעלים את מונה הלייקים

אחרי שהתחילה את הניסוי ב-2019, והחזירה אותו במהלך 2021, פייסבוק כעת מודיעה רשמית: המשתמש יכול לבחור באם הוא מעוניין להסיר את מונה הלייקים בפייסבוק ובאינסטגרם. האפשרות תהיה זמינה לכלל המשתמשים

26/05/2021
יפחית את הלחץ בפלטפורמה?(צילום: יח״צ)

עכשיו זה רשמי: החל מהשבוע, פייסבוק תאפשר למשתמשים לכבות את מונה הלייקים, כשהשינוי יתרחש בצורה הדרגתית גם בפייסובק וגם באינסטגרם. פייסבוק בחנה את השינוי כבר ב-2019, השהתה אותו בעקבות הקורונה ולאחרונה הניסוי חזר שנית. הרעיון מאחורי הסתרת מונה הלייקים נועד כדי להוריד את "הדיכאון והחרדה" שהמשתמשים לעיתים חווים מאחר ולא "קיבלו מספיק לייקים" ו"לא נחשבים פופולריים". הבעיה נפוצה בעיקר בקרב הקהל הצעיר שלעיתים, לייק הוא מדד לפופולריות.

"כמה לייקים שאדם קיבל, או שהחבר קיבל, לא באמת משנים את ההרגשה של המשתמשים בפלטפורמה, אבל זה בסוף מקטב", הודה ראש אינסטגרם, אדם מוסרי. "יש אנשים שבאמת אהבו את השינוי שלנו, ויש אנשים שלא. עבור מי שאהב את זה, וזה בעיקר מה שקיווינו - זה הוריד את הדיכאון מהחוויה ברשתות החברתיות. עבור האחרים, זה עזר להבין מה רלוונטי באינסטגרם ובפייסבוק, והם התעצבנו שלקחנו את זה", אמר. עוד מוסרי דחה את הרעיון כי הסרת מונה הלייקים תשפיע על פופולריות הרשת החברתית. למרות שהסרת הלייקים באינסטגרם השפיעה בצורה מסוימת על התנהגות המשתמשים, לדבריו זה לא עורר דאגה. חלק מהקבוצות דווקא בחרו לפרסם יותר תכנים, מתוך מחשבה שיש פחות לחץ, אך חלק גם שהו פחות בפלטפורמה.

השמועה החלה באפריל 2019 כשג'יין וונג, המתמחה בהנדסה הפוכה, מצאה עדויות בקוד המקור של אינסטגרם באנדרואיד, כי החברה עשויה להעלים את מונה הלייקים מתוך התמונות. כמה חודשים לאחר מכן והשמועה הפכה לאט לאט למציאות. מאז שהניסוי החל, אינסטגרם הסתירה את מונה הלייקים באפליקציה במדינות כמו קנדה, אירלנד, איטליה, יפן, ברזיל, ניו זילנד וישראל. התגובות מצד המשתמשים היו די שליליות, אולם לא נראה שהרשת החברתית הותירה ברירה. חשוב לציין מונה הלייקים לא יעלם לחלוטין, ויהיה זמין למנהל החשבון, שעדיין יוכל לראות כמה לייקים עשו לתמונה.

עוד בוואלה!

האקרים איראנים איימו לתקוף צינור גז ישראלי, זה מה שקרה אחר כך

לכתבה המלאה

כך תעלימו את מונה הלייקים

פייסבוק הדגישה כי הסרת מונה הלייקים תהיה זמינה קודם באינסטגרם, ולאחר מכן בפייסבוק, כשהאפשרות תהיה זמינה לכלל המשתמשים במהלך השבועות הקרובים. כדי להסיר את מונה הלייקים יש ללחוץ על שלוש הנקודות שלצד התמונה, ולבחור ב- "Hide like Count". הסרת מונה הלייקים תתאפשר גם לפי תמונה, וגם בהגדרות הפרטיות, בצורה גורפת לכלל התמונות. בפייסבוק האפשרות זמינה תחת "הגדרות ופרטיות", לאחר מכן יש ללחוץ על "הגדרת תגובות" ושם ניתן גם להסיר את מונה הלייקים בחשבון האישי, וגם להסיר את מונה הלייקים מכלל התמונות והפרסומים שמופיעים בפלטפורמה, לרבות פרסומים של חברים או עמודים אחרים.

  • פייסבוק
  • אינסטגרם

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully